Sunny Side Swing Band: Fiesta Latina

Kulttuurikeskus Cruselli, Kullervontie 11A, 23500 Uusikaupunki

Kuvassa tanssiva nainen ja mies

Sunny Side Swing Band 

tuo Crusell-saliin kuumia rytmejä Santanasta Kohtalokkaaseen sambaan lauantaina 12.4.2025 klo 19.00.

Fiesta Latina on lupaus värikkäästä ohjelmasta, jossa musiikkia yhdistää latinalaiset rytmit eli samba, cha cha, rumba, bossa nova, latin rock, bolero tai mambo. Mukana on alkuperäisiä lattarihittejä, käännösiskelmien helmiä ja muitakin klassikoita, jotka kuullaan nyt lattarityylisinä big band-sovituksina. Kappaleita esitetään tietysti suomeksi ja englanniksi, mutta myös alkuperäiskielillä portugaliksi tai espanjaksi.

Orkesterin laulusolisteina esiintyvät Matti Mäntylä ja Eerika Haapamaa, ja sitä johtaa Samuli Nieminen. Lavalla nähdään myös tanssiseura La' Teamin kilpatanssipari.

Pääsyliput

Pääsylipun hinta on 25,00 euroa. Voit ostaa lippuja ennakkoon verkosta tai muista Lippupisteen myyntipisteistä. Lippuvarauksia voi myös tehdä olemalla yhteydessä kulttuuripalveluihin: puh. 050 420 5401 / s-posti kulttuuritoimisto@uusikaupunki.fi