Liikunta

Vuoden seuratyöntekijä: Marjo Poussu, Nystars


Lounais-Suomen Liikunta ja Urheilu ry on palkinnut jo yli 20 kertaa kuntien kanssa yhteistyössä kuntakohtaiset Vuoden seuratyöntekijät.
Uudenkaupungin vuoden 2022 seuratyöntekijän valitsi hyvinvointi- ja vapaa-aikalautakunnan nimeämä työryhmä, seuroilta tulleiden ehdotusten perusteella.

Varsinais-Suomen Urheilugaalassa palkittiin lauantaina 28.1. Uudenkaupungin vuoden seuratyöntekijäksi Marjo Poussu, Nystars

Marjo Poussu toimi menestyksekkäästi lähes 10 vuotta Uudenkaupungin Salibandyn hallituksessa, seuran rahastonhoitajana sekä joukkueenjohtajana. Viime keväänä Kalannin Pallon ja Uudenkaupungin Salibandyn yhdistyessä, Marjo otti hoitaakseen uuden seuran Nystarsin rahoituspuolen. Marjo on tehnyt paljon extratyötä oman työnsä ohella pyyteettömästi, hoitaen työt erittäin huolellisesti sekä paneutumalla perusteellisesti asioihin. Hänellä on aina aikaa auttaa muita.


Lämpimät onnittelut Marjolle!