Suomi
Sosiaali- ja terveyspalvelut
Sosiaali- ja terveyspalvelut

Henkilökohtaisen avun palveluseteli

 
Palvelusetelituottajat Uudenkaupungin alueella
Tuottaja/Yritys Yhteystiedot
Onni hoiva
3.4.2018 alkaen

Ratapihankatu 53 B, 3. krs
20100 Turku
puh.09 8564 6542
Vastuuhlö: Sari Kantonen
sari.kantonen@onniterveys.fi

Suomen Avustajapalvelut Oy
1.5.2018 alkaen
Taivalmäki 9
02200 Espoo
puh. 0504344029
Vastuuhenkilö: Satu Seppänen
satu.seppanen@suomenavustajapalvelut.fi
 

Aarre Avustajat Oy
1.6.2019 alkaen
 
Uudenmaantie 70 A 4
20720 Turku
puh. 0400 980249
Vastuuhenkilö: Petteri Luoma-Nirva
petteri@aarreavustajat.fi

Karvinkartanon Pienryhmäkoti Oy
1.12.2019 alkaen
Karvinmäentie 9
23800 Laitila
puh. 0500 780300
Vastuuhenkilö: Rami Virtanen
rami.virtanen@karvinkartano.fi
Citywork Avustajapalvelut Oy / Avustaja.fi
1.12.2020 alkaen
Aurakatu 10 B
20100 Turku
puh. 040 193 5505
Vastuuhenkilö: Laura Kivinen
laura.kivinen@avustaja.fi
Fingerroos Hoiva Oy
1.12.2020 alkaen
Yliopistonkatu 24 A 7
20100 Turku
puh. 044 734 2283
Vastuuhenkilö: Minna Orpana
minna.orpana@fingerroos.net
Elämäsi Adato Oy
1.12.2020 alkaen
Laivanvarustajankatu 3 LH1
00140 Helsinki
puh. 040 537 7652
Vastuuhenkilö: Armi Koskitalo
armi.koskitalo@elamasi.com
Validia Oy
Validia henkilökohtainen apu, Turku
1.12.2020 alkaen
Mannerheimintie 107
00280 Helsinki
puh. 044 765 0709
Vastuuhenkilö: Jari Koski
jari.koski@validia.fi
Suomen Kotiapu Oy
1.12.2020 alkaen
Sotkakuja 7
23500 Uusikaupunki
puh. 040 588 2255
Vastuuhenkilö: Jaana Ylä-Vannesluoma
info@suomenkotiapu tai suomenkotiapu@gmail.com
Kotihoitopalvelu Viva
11.1.2021 alkaen
Tiiratori 1 A 1
23500 Uusikaupunki
puh. 044 255 1127 (tekstiviesti)
Vastuuhenkilö: Virpi Vasama
A & A Henkilökohtainen apu
7.6.2021 alkaen
Tasalankatu 5 C 55
21200 Raisio
puh. 045 1037722
Vastuuhenkilö: Lassi Granlund
asiakas@avustajapalvelu.fi
 Palvelunsetelintuottajat Pori/Vaasa

Invalidiliiton Asumispalvelut Oy - Validia asuminen
Porin Validia-talo
19.4.2018 alkaen

 

Uusikoivistontie 38
28130 Pori
puh. 040 551 6388
Vastuuhenkilö: Päivi Siltanen
paivi.siltanen@validia.fi
Invalidiliiton Asumispalvelut Oy - Validia asuminen
Vaasan Validia-talo
19.4.2018 alkaen
Käsityöläiskatu 10-14
65200 Vaasa
puh. 040-5516388
Vastuuhenkilö: Päivi Siltanen
paivi.siltanen@validia.fi