Suomi
Liikunta

Urheiluseurat

Autotehtaan Autokerho/UA

autotehtaan.autokerho@gmail.com

Antti Sormunen
puh. 040 039 4325

Sihteeri: Marko Grönfors
puh. 050 523 0040
marko.gronfors@pp2.inet.fi

Jää-Kotkat ry

www.jaakotkat.fi

Koulupolku 1, 23500 Uki

Tommi Sarkki
puh. 040 079 0416
tommi.sarkki@segertech.com

Sihteeri: Taija Saari
puh. 050 331 2306
taijamaria@hotmail.com

Kalannin Naisvoimistelijat ry

http://kalanninnaisvoimistelijat.sporttisaitti.com

Johanna Harikkala-Nurmi
puh. 050 564 3374
jharikkala@hotmail.com

Sihteeri: Anna Suikkanen
puh. 040 558 3033
annapaasio@hotmail.com

Kalannin Pallo -65 ry

www.kalanninpallo.net

Sami Virtanen
puh. 050 343 1003
samivirtanen17@gmail.com

Eveliina Hyytiä
eveliina.hyytia@novida.fi

Kalannin Kisa ry

tarja.tauren@gmail.com

Sihteeri: Pj Heimo Sainio
puh. 050 381 7672

Kalannin Vankka

http://www.kalanninvankka.fi/

Maria Uussaari
puh. 040 866 8564
maria.uussaari@gmail.com

Sihteeri: Kati Saarinen
puh. 040 738 9938
kati.saarinen77@gmail.com

Laukojat -75

https://www.facebook.com/Laukojat-75-ry-695605810636197/

Hitsaajankuja 3, 23500 Uki
Marko Oikarinen
puh. 040 756 4922
oikarinenmarko68@gmail.com

Sihteeri: Pj Keijo Turkki
puh. 040 556 6777
kkturkki@gmail.com

Lokalahden Leisku

lokalahden.leisku.ry@gmail.com

Seppo Laine

Sihteeri: Eeva Vuorinen
puh. 050 596 7135

Pyhämaan Pyry

Juha Johtela
puh. 050 078 7866
juha.johtela2@gmail.com

sihteeri: Pauli Aaltonen
pauli.i.aaltonen@gmail.com

Uinti-Vakka

Anne Sjöblom
puh. 040 586 1263
anne.sj@wippies.fi

Sihteeri: Miia Salminen
puh. 044 3700 005
miiasalminen6@gmail.com

Ukin Tikka/UT-sulkkis

https://sites.google.com/site/lansisuomenpiiri/

Mauri Hellsten
puh. 044 208 1551
mauri.hellsten@gmail.com

Ari Tuominen
puh. 040 575 7163

Urheiluseura Loiske

Pasi Hammar
pasi.hammar@yara.com

UU ry

Sauli Virtanen
puh. 040 554 3755
iluas78@gmail.com

Sihteeri: Heidi Maikola
puh. 044 701 7663
heitsu74@gmail.com

UU-Korihait ry

www.korihait.fi
korihait@korihait.fi


Johanna Kutila

Uudenkaupungin Golfklubi ry

www.ugk.fi
ugk@ugk.fi

Välskärintie 2 H, 23500 Uki

Simo Rosendahl
puh. 044 745 0410

Sihteeri: Erja Niemi
puh. 040 706 6100
erja.niemi@op.fi

Uudenkaupungin Keilailuliitto ry

U. Andersson
urpo.andersson@uusikaupunki.fi

Uudenkaupungin Kenttäkarhut ry

www.uudenkaupunginkenttakarhut.fi

Sinikka Kontu
puh. 044 742 7011
sinikka.kontu@vahterus.com

Sihteeri: Päivi Salmela
puh. 044 742 7024
paivi.salmela@vahterus.com

Uudenkaupungin Moottoripyöräkerho ry

Janne Pakarinen
puh. 040 841 8987
paksu1000@gmail.com

Uudenkaupungin Pallokerho ry

www.fcupk.fi

Visa Mikkola
visa.mikkola@lailanet.fi

Sihteeri: Jukka-Pekka Herrala
0400 828982
jukkapekkaherrala@gmail.com

Uudenkaupungin Purjehdusseura ry

Kommodori Pekka Ajanko
pekka.ajanko@ajado.fi
040 5822789

Varakommodori/sihteeri
Seppo Ylä-Himanka
0400 790432

Uudenkaupungin Ratsastajat ry

www.urat.suntuubi.com
uudenkaupunginratsastajat@gmail.com


Johanna Valmunen
puh. 040 865 6080
johhku-@hotmail.com

Sihteeri: Mari Jalonen
puh. 050 438 4062
mari.jalonen@yara.com

Uudenkaupungin Roima ry

Tennis-Roima
Juha Hepojoki
puh. 040 841 8200
info@tennisroima.fi

Uudenkaupungin Salibandy ry

www.uudenkaupunginsalibandy.fi

Anu Laihi

Sihteeri: Taru Salo
puh. 050 468 3622
salo.taru@gmail.com

Uudenkaupungin Sinmoo Hap Ki Do ry

Veli-Matti Uusikartano
veli-matti@hapkido.fi

Uudenkaupungin Taekwondo ry

Tapani Levanen
tapani.levanen@windowslive.com

Uudenkaupungin Työväen Moottoriveneseura ry

utmvsry@gmail.com
www.utmvs.fi
www.facebook.com/utmvs


Pekka Leino
puh. 0400 388766

Vakka-Pesis ry

Tomi Hänti
tomi.hanti@gmail.com
pauliina.aalto2015@gmail.com

Vakka-Rasti ry

www.vakka-rasti.fi
vakkarasti@gmail.com

Heli Jalava
heli.jalava@outlook.com

Sihteeri: Pirjo Nousiainen
puh. 0400 865 288
pirjo.nousiainen@lahitapiola.fi 

Vakka-Suomen Hippos ry

Kristiina Sura
kristiina.sura@netti.fi

Vakka-Suomen Latu ry

https://vakkasuomenlatu.suomenlatu.org/

Juhani Viholainen
puh. 041 4625677
viholainenjuhani@gmail.com

Sihteeri: Juhani Valo
puh. 050 568 6247
juhani.valo42@gmail.com

Vakka-Suomen Moottorikerho ry

www.vsmk.fi
info@vsmk.fi

Petri Elo
puh. 0400 933 397

Vakka-Suomen Selkäyhdistys ry

Sihteeri Raija Niemi
puh.050 3218157

Vakka-Suomen Urheilusukeltajat ry

www.vsus.fi

Arto Gustafsson
puh. 044 3312303
arto.a.gustafsson@gmail.com

Sihteeri: Anne Järvinen
puh. 044 977 5612
amhjarvinen@gmail.com

Wasaborgin Hevosurheilijat ry

www.wasaborgintalli.fi/wasaborgin-hevosurheilijat
wasaborgin.talli@luukku.com 

Laura Rinne
puh. 044 585 9234

Henna Eskelinen
puh. 045 639 3643
hennaeskelinen@hotmail.com

Waseda-Club ry

Uudenkaupungin judoseura
www.wasedaclub.fi

Marko Hiltunen
puh. 050 543 4307
marko.hiltunen@wasedaclub.fi

Westcoast Twisters ry

Nina Andersson
niander63@hotmail.com

Laukojat -75

https://www.facebook.com/Laukojat-75-ry-695605810636197/

Hitsaajankuja 3, 23500 Uki
Marko Oikarinen
puh. 040 756 4922
oikarinenmarko68@gmail.com

Sihteeri: Pj Keijo Turkki
puh. 040 556 6777
kkturkki@gmail.com

Uudenkaupungin Ratsastajat ry

www.urat.suntuubi.com
uudenkaupunginratsastajat@gmail.com


Johanna Valmunen
puh. 040 865 6080
johhku-@hotmail.com

Sihteeri: Mari Jalonen
puh. 050 438 4062
mari.jalonen@yara.com

Wasaborgin Hevosurheilijat ry

www.wasaborgintalli.fi/wasaborgin-hevosurheilijat
wasaborgin.talli@luukku.com 

Laura Rinne
puh. 044 585 9234

Henna Eskelinen
puh. 045 639 3643

Vakka-Suomen Hippos ry

Kristiina Sura
kristiina.sura@netti.fi

Uudenkaupungin Pallokerho ry

www.fcupk.fi

Visa Mikkola
visa.mikkola@lailanet.fi

Sihteeri: Jukka-Pekka Herrala
0400 828982
jukkapekkaherrala@gmail.com

Jää-Kotkat ry

www.jaakotkat.fi

Koulupolku 1, 23500 Uki

Tommi Sarkki
puh. 040 079 0416
tommi.sarkki@segertech.com

Sihteeri: Taija Saari
puh. 050 331 2306
taijamaria@hotmail.com

UU-Korihait ry

www.korihait.fi
korihait@korihait.fi


Johanna Kutila

Vakka-Suomen Latu ry

https://vakkasuomenlatu.suomenlatu.org/

Juhani Viholainen
puh. 041 4625677
viholainenjuhani@gmail.com

Sihteeri: Juhani Valo
puh. 050 568 6247
juhani.valo42@gmail.com

Lokalahden Leisku

lokalahden.leisku.ry@gmail.com

Seppo Laine

Sihteeri: Eeva Vuorinen
puh. 050 596 7135

Pyhämaan Pyry

Juha Johtela
puh. 050 078 7866
juha.johtela2@gmail.com

sihteeri: Pauli Aaltonen
pauli.i.aaltonen@gmail.com

Vakka-Suomen Selkäyhdistys ry

Sihteeri Raija Niemi
puh.050 3218157

Ukin Tikka/UT-sulkkis

https://sites.google.com/site/lansisuomenpiiri/

Mauri Hellsten
puh. 044 208 1551
mauri.hellsten@gmail.com

Uudenkaupungin Roima ry

Tennis-Roima
Juha Hepojoki
puh. 040 841 8200
info@tennisroima.fi

Vakka-Pesis ry

Tomi Hänti
tomi.hanti@gmail.com
pauliina.aalto2015@gmail.com

Autotehtaan Autokerho/UA

autotehtaan.autokerho@gmail.com

Antti Sormunen
puh. 040 039 4325

Sihteeri: Marko Grönfors
puh. 050 523 0040
marko.gronfors@pp2.inet.fi

Uudenkaupungin Moottoripyöräkerho ry

Janne Pakarinen
puh. 040 841 8987
paksu1000@gmail.com

Kalannin Pallo -65 ry

www.kalanninpallo.net

Sami Virtanen
puh. 050 343 1003
samivirtanen17@gmail.com

Uudenkaupungin Salibandy ry

www.uudenkaupunginsalibandy.fi

Anu Laihi

Sihteeri: Taru Salo
puh. 050 468 3622
salo.taru@gmail.com

Uudenkaupungin Sinmoo Hap Ki Do ry

Veli-Matti Uusikartano
veli-matti@hapkido.fi

Uudenkaupungin Taekwondo ry

Tapani Levanen
tapani.levanen@windowslive.com

Waseda-Club ry

Uudenkaupungin judoseura
www.wasedaclub.fi

Marko Hiltunen
puh. 050 543 4307
marko.hiltunen@wasedaclub.fi

Uinti-Vakka

Anne Sjöblom
puh. 040 586 1263
anne.sj@wippies.fi

Sihteeri: Miia Salminen
puh. 044 3700 005
miiasalminen6@gmail.com

Vakka-Suomen Urheilusukeltajat ry

www.vsus.fi

Arto Gustafsson
puh. 044 3312303
arto.a.gustafsson@gmail.com

Sihteeri: Anne Järvinen
puh. 044 977 5612
amhjarvinen@gmail.com

Kalannin Naisvoimistelijat ry

http://kalanninnaisvoimistelijat.sporttisaitti.com

Johanna Harikkala-Nurmi
puh. 050 564 3374
jharikkala@hotmail.com

Sihteeri: Anna Suikkanen
puh. 040 558 3033
annapaasio@hotmail.com

Kalannin Vankka

http://www.kalanninvankka.fi/

Maria Uussaari
puh. 040 866 8564
maria.uussaari@gmail.com

Sihteeri: Kati Saarinen
puh. 040 738 9938
kati.saarinen77@gmail.com

Uudenkaupungin Kenttäkarhut ry

www.uudenkaupunginkenttakarhut.fi

Sinikka Kontu
puh. 044 742 7011
sinikka.kontu@vahterus.com

Sihteeri: Päivi Salmela
puh. 044 742 7024
paivi.salmela@vahterus.com

Kalannin Kisa ry

tarja.tauren@gmail.com

Sihteeri: Pj Heimo Sainio
puh. 050 381 7672