Suomi
Kulttuuri ja vapaa-aika
Kulttuuri ja vapaa-aika

Nuorisojärjestöt ja raittiusseurat

Kalannin Jokisivun Nuorisoseura ry

Jari Viholainen
Nurmelanpolku 41, 23500 Uki
puh. 050 522 5745
Y-tunnus: 1044905-5
jari.viholainen@uusikaupunki.fi
Sihteeri: Mari Nummi
Majavakuja 1 D 13, 23500 Uki
puh. 040 756 5123
marinummi@hotmail.com

Kalannin Vesaiset ry

Hanna Helin-Luotonen
hanna.helin-luotonen@uusikaupunki.fi

Koirakerho Rähmä-Käpälät ry

c/o Sanna Laine
Ykskoivuntie 19, 23500 Uki
puh. 040 849 4618
sanna.j.laine@gmail.com
rahmakapalat.ry@gmail.com
www.rahmakapalat.com
Sihteeri: Pj Kirsi Lappilammi
Jalavatie 4 D 24, 23500 Uki
puh. 045 530 2137
kileppal@hotmail.com

Suomen Punainen Risti, Uudenkaupungin osasto

Ystäväntupa
Alinenkatu 26, 23500 Uki
Y-tunnus: 1028276-9
marja.tuomainen@uusikaupunki.fi

Uki-Kalanti 4H-yhdistys ry

Astalankuja 4 a 3, 23600 Kalanti
Johanna Kantonen
Vehmaantie 78, 23600 Kalanti
puh. 050 324 6181
Y-tunnus: 0413387-1
uki-kalanti@4h.fi
www.4h.fi/uki-kalanti
Sihteeri: Riina Vainio
Tuunantie 9, 23800 Laitila
puh. 040 543 5750
riina.vainio@4h.fi

Uudenkaupungin Merihait ry

Koulupolku 6, 23500 Uki
Jasmiina Ankelo
Sepänkatu 3 B 6, 26100 Rauma
puh. 040 041 1345
Y-tunnus: 1008477-0
jasmiina.ankelo@hotmail.fi
https://sites.google.com/site/merihait/
Sihteeri: Helena Nurmi
Rouskupolku 10, 23500 Uki
puh. 044 528 1093
helena.nurmi@hotmail.fi

Kalannin Nuorisoseura ry

Minna Lautakari
Asemantie 40, 23660 Kalanti as
puh. 040 706 7670
Y-tunnus: 0608626-3
minna.lautakari@gmail.com
Sihteeri: Veera Wessman
Puttanraitti 5, 23660 Kalanti as
puh. 040 745 9400
veerakw@gmail.com

Kalannin VPK:n nuoriso-osasto

Prukintie 5, 23600 Kalanti
Marika Metsä-Tokila
Tähtipolku 11, 23600 Kalanti
puh. 050 405 4285
Y-tunnus: 1004031-3
kalanninvpk@vs-alpe.fi
Sihteeri: Ilkka Penttilä
Satotie 8 E, 23600 Kalanti
puh. 044 280 9007

Lokalahden Nuorisoseura ry

Sauli Virtanen
Ahjolantie 24, 23450 Lokalahti
Y-tunnus: 2025981-0
sauli.virtanen@uusikaupunki.fi

Raittiusseura Kasvi I ry

Aarne Helminen
Viklakuja 24, 23500 Uki
puh. 044 042 1965
Y-tunnus: 0478438-3
aarne.helminen@uusikaupunki.fi
Sihteeri: Anneli Valtonen
Uikkupolku 2, 23500 Uki
puh. 02 842 3671
anvalto@saunalahti.fi

Uudenkaupungin VPK

Reijo Vanne
Ylinenkatu 3 A, 23500 Uki

Vakka-Suomen Kennelkerho ry

Kirsti Saarnio
puh. 045 675 7395
vakkasuomi@gmail.com
www.vakkasuomenkennelkerho.fi